صفحه اصلياخبارمقالاتچند رسانه ایگزارش تصویری
سه شنبه ٢٧ مهر ١٤٠٠
آخرین اخبار
از همه مردم دعوت میکنم تا در واکسیناسیون عمومی شرکت کنند/ کنترل تورم و گرانی دغدغه روزانه و هر ساعت من است/ ما از فشار روی مردم و به خصوص اقشار کم درآمد باخبریم/ ایران به مذاکرات نتیجه محور متعهد است
دومین آبروریزی «گلوبال هاوک» پس از شکار توسط سپاه پاسداران/ کره‌جنوبی و آلمان هم هزینه رفاقت با ارتش آمریکا را دادند +عکس
کمرنگ‌شدن نقش آذربایجان با ترانزیت دریایی ایران به روسیه و قزاقستان
سردار باقری: در باره خرید تسلیحاتی با روسیه مذاکره خواهیم کرد
خانواده ایرانی| راهکارهای مواجهه با همسران کاهل نماز/ انس با نماز چه نقشی در زندگی مشترک دارد؟
روایات ائمه درباره مقام شفاعت فاطمه معصومه/ فضیلت زیارت بانوی قم
چرا تظاهرات لبنان دوباره آغاز شد/ دستور سفارت آمریکا: به بهانه اقتصاد مردم را به خیابان بکشانید و به حزب الله فحش بدهید +عکس
تاثیر رهبری امام خمینی(ره) بر روند تاریخی سینمای ایران
اعلام مبلغ زکات فطره بر اساس نظر مقام معظم رهبری و مراجع تقلید
وقتى از فشار کارم کم مى‌شود، احساس کوچکى مى‌کنم/ اگر نتوانستید جنازه‌ام را به عقب بیاورید آن را به روى مین‌هاى دشمن بیندازید +فیلم و تصاویر
اخبار > زندگینامه ملک سلمان/ قسمت هشتم؛


کد خبر: ٧٤١ تاریخ انتشار:چهارشنبه ١٠ ارديبهشت ١٣٩٩ | ٠٩:٣٢ تعداد بازدید: ...

جهان

زندگینامه ملک سلمان/ قسمت هشتم؛

گزارش غربی‌ها از بیماری «صرع» ولیعهد سعودی/ «بن سلمان» از ۲۰ سالگی به مواد مخدر اعتیاد دارد/ زن ناشناسی که محرم اسرار «بن سلمان» است +عکس و فیلم

«سعود السبعانی»، در کتاب «عربده کش ریاض» تلاش می کند، زوایای تاریک زندگی «سلمان بن عبدالعزیز»، پادشاه عربستان و فرزندش، «محمد بن سلمان»، ولی عهد این کشور را روایت کند.

تاکنون هفت قسمت از این کتاب منتشر شده که طی آنها به دوران کودکی «سلمان» و پیشینه ی پدر(ملک عبدالعزیز) و مادرش(حصه السدیری) و انتصاب به امارت ریاض در ۱۹ سالگی (قسمت اول)؛ دوره ی جوانی و غرق شدن در «شراب خواری و زن بارگی» (قسمت دوم)؛ قربانی کردن «فلاح بن سلطان»، پدر بزرگ مادری «محمد بن سلمان» برای فرار از یکی از رسوایی (قسمت سوم)؛ سرقت اموال جمعیت های خیریه (قسمت چهارم)؛ ورود به عرصه «فرهنگ و هنر و رسانه» دنبال کردن اهدافش در این حوزه (قسمت پنجم)؛ وسواس مفرط برای جوان تر دیده شدن باعث روی آوردن «سلمان» که حالا به سلطنت رسیده بود، به عمل های زیبایی، تزریق بوتاکس و بزک کردن می شود (ششم) و سرانجام در قسمت هفتم نقل شد که چگونه «محمد» توانست دل «سلمان» را به دست آورد و چرا «بن سلمان» از «ملک عبدالله» کینه و نفرت داشت، احساسی که باعث می شود، از عموزاده هایش انتقام بگیرد.

کتاب عربده کش ریاض نوشته سعود السبعانی

این بخش از کتاب «عربده کش ریاض» به زوایای پنهان شخصیتی «محمد بن سلمان»، ولی عهد عربستان سعودی می پردازد که در آن چنین آمده است.  

قسمت اول: آنچه از فساد جوانی شاه سعودی نمی‌دانید/ شاهزاده‌هایی که یک زن را دست به دست می‌کردند! +عکس

قسمت دوم:  رسوایی ییلاق «معیزیله» چه بود / دختر فراری سر از خیمه ملک سلمان درآورد +عکس

قسمت سوم: موسسات خیریه چگونه شاه سعودی را میلیاردر کرد/ماجرای ازدواج دوم ملک سلمان پس از رسوایی اخلاقی/ مادر «بن سلمان» کیست؟ + عکس

قسمت چهارم: آشغال‌هایی که «ملک سلمان» را میلیاردر کردند/ بی‌سوادی که سر از دنیای هنر در آورد/ از آرشیو سری «سلمان» چه می‌دانید؟ +عکس

قسمت پنجم: «الشرق الاوسط» لانه فساد جدید شاهزاده/ «سلمان» از چه زمانی با صهیونیست‌ها ارتباط گرفت/ عمه‌هایم مخالف دیدن زنان بدون حجاب بودند +عکس

قسمت ششم: آبروریزی شاهزاده در مراسم استقبال از اوباما/هزینه‌های هنگفت «سلمان» برای جوان‌تر دیده شدن/ تصمیمات بزرگ را در جلسات «ورق بازی» می‌گرفتیم +عکس

قسمت هفتم: ماجرای نفرت «ملک عبدالله» از «بن سلمان» / سلمان دستور قتل پسرش را صادر کرد/ چگونه بن سلمان جای سلطان را گرفت؟ +عکس

و حالا ادامه داستان:

دسامبر ۲۰۱۵ میلادی سازمان اطلاعات و امنیت آلمان گزارش بی سابقه ای درباره نقش عربستان سعودی در متزلزل کردن صلح و امنیت جهانی و منطقه ای منتشر کرد که جامعه بین المللی را در بهت و حیرت فرو برد.

این گزارش به شکلی ویژه روی محمد بن سلمان تمرکز کرده و از سپردن زمام امور اقتصادی و سیاست خارجی عربستان به وی به شدت انتقاد و تاکید کرده بود، این اقدام روابط عربستان با متحدین منطقه ایش را به ورطه سقوط خواهد کشاند.

انتشار این گزارش از این جهت موجب حیرت محافل سعودی و جامعه بین المللی شده بود، چون سابقه نداشت، آلمان ها روی چنین موضوعاتی کار کنند. در آن زمان این باور شکل گرفت که قراردادهای تجاری و روابط اقتصادی دلیل انتشار چنین گزارشی بوده است، تا وقتی که خبر ترور «جمال خاشقجی» در سفارت عربستان در استانبول منتشر شد.

محمد بن سلمان، ولی عهد سعودی

در این زمان روزنامه انگلیسی «دیلی میل» گزارشی منتشر کرد که در آن پرده از حقیقت گزارش سازمان اطلاع و امنیت آلمان بر می داشت. در این گزارش گفته شده بود که دلیل انتشار گزارش آلمان ها پرونده پزشکی محمد بن سلمان، ولی عهد سعودی بود که سازمان اطلاع و امنیت آلمان به آن دست یافته بود.

این پرونده نشان می داد، بن سلمان در کودکی مبتلا به «صرع» و «بیماری های روحی و روانی» بوده و در این کشور تحت درمان قرار گرفته و داروهای آرام بخش برایش تجویز شده است.

فیلمی که حرکات غیر طبیعی و نامتعارف محمد بن سلمان در دوران کودکی را نشان می دهد

به ظاهر آلمان ها پیش از دیگران از وضعیت روحی و روانی محمد بن سلمان مطلع شده بودند که اینگونه نسبت به انتصاب وی به ولی عهدی عربستان واکنش نشان دادند. درحالی که رفتارهای محمد بن سلمان در طول این سال ها درستی چنین گزارشی را ثابت می کند.

تصویری از دوران کودکی محمد بن سلمان

برخی از نزدیکان بن سلمان درحالی که ابتلای او به بیماری های روحی و روانی را تایید کرده اند، می گویند، ولی عهد از سن ۲۰ سالگی به مصرف مواد مخدر  روی آورده است. در ابتدا میزان مصرف او کم بود، اما هرچه می گذشت، بر میزان آن افزوده می شد که باعث تشدید بیماری های قدیمی و کودکی در وی شده و نشانه های این بیماری ها مانند روان پریشی، استرس، عدم تمرکز و پرخاشگری بار دیگر خود را آشکار کرده، به همین دلیل بن سلمان لیست بلند بالایی از داروهای مصرف می کند که پدر و مادرش نیز سال هاست، مصرف کننده ی آن هستند.

«بی خوابی» شدید یکی از مشکلاتی است که بن سلمان با آن دست به گریبان است، طوری که ۴ – ۵ شبانه روز بیدار است و پس از آن با استفاده از مقدار زیادی داروهای آرام بخش و خواب آور برای ۴۸ ساعت به خواب می رود و هنگامی که بعد از ۲ روز از خواب بیدار می شود و این بار برای به دست آوردن نشاط گذشته و تمرکز روی کارها از داروهای انرژی زا و نشاط آور استفاده می کند. به اعتقاد پزشکانش ادامه این روند بی تردید باعث می شود، در آینده خیلی زود نتواند، این وضعیت خود را از دیگران مخفی نگهدارد و این داروها تاثیرات مخرب خود را روی مغزش نشان دهند.

تصویری از دوران کودکی محمد بن سلمان

به نظر می رسد، بن سلمان این بیماری را از مادرش «فهده» به ارث برده باشد، چون گزارش های پزشکی موجود نشان می دهد که از زمانی که «سلمان» در عربستان به قدرت رسیده، «فهده» دختر «فلاح بن سلطان آل حثلین» به بیماری روانی مبتلا شده که یک بیماری ارثی است و در خانواده اش وجود داشته و به همین ترتیب به بن سلمان و خواهران و برادران تنی اش هم رسیده است. موضوعی که باعث شده بود، تا قبل از قرار گرفتن تحت اقامت اجباری از سوی بن سلمان، جادوگرها و رمال ها رفت و آمد بسیاری به قصرش داشته باشند.

درحالی که از آن طرف، ملک سلمان هم به دلیل آلزایمر و زانو درد و کمر درد شدید شرایط خوبی ندارد. افزون بر آن، شاه سعودی چند سال قبل نیز به دلیل بسته شدن رگ های قلبش مجبور به انجام عمل قلب شده بود، بالطبع بی خوابی و تند مزاجی بدیهی ترین عوارض چنین بیماری هایی است و همین باعث شده تا بن سلمان تا جای ممکن شاه سعودی را از کارهای حکومتی دور نگهدارد و سرش را با بازی ورق و مهمانی ها و جشن های بزم و رقص گرم کند.

محمد بن سلمان و عشق بازی های رایانه ای

بنابراین، ملک سلمان هم به نوعی تحت اقامت اجباری قرار دارد و بن سلمان تنها به چهار نفر اجازه ملاقات با شاه سعودی را می دهد: «نایف الزهرانی»، مربی نوادگان سلمان، «شدید» از اهالی نجران که با تقلید صداها موجب خنده ی سلمان می شود، «عبدالرحمن الزهرانی»، دایی فهده، مادر بن سلمان که پای ثابت در بازی ورق ملک سلمان محسوب می شود و «فهد الحثلین»، برادر فهده و دایی بن سلمان که مهمتر و مسئول نگهداری از شتر پادشاه سعودی به شمار می آید.

این افراد صرف نظر از مسئولیت هایی که دارند، موظف هستند، طول روزهای هفته به جز ۵ شنبه و جمعه ساعت های متمادی از شبانه روز با شاه سعودی ورق بازی کنند و اواخر هفته جای خود را به دوستان بادیه نشین و بسیار نزدیک ملک سلمان دهند.

ملک سلمان به همراه برادر زاذه اش، محمد بن فهد درحال بازی ورق

گرچه وضعیت خود بن سلمان هم بهتر از پدرش نیست، طوری که گفته می شود، روزانه چند ساعت را به بازی «پوکر» با دوستان بسیار نزدیکش می گذراند که در راس آنها «ترکی آل شیخ» قرار دارد و هم بازی های خود را مجبور می کند که روی مبلغی شرط بندی کنند که کمتر از یک میلیون ریال سعودی نیست.

تعداد همبازی های بن سلمان در هر دور بازی متفاوت است و افراد نیز تغییر می کنند، اما آنچه مسلم است، اینکه «ترکی آل شیخ» پای ثابت و حاضر در تمام بازی های بن سلمان است.

اگر بخواهیم، از افراد تشکیل دهنده حلقه نزدیک بن سلمان سخن بگوییم، باید از سه نفر نام ببریم: «سعود القحطانی»، «ترکی آل شیخ» و «بدر العساکر» این سه تن از نفوذ بسیار زیاد و اختیارات مالی گسترده ای برخوردار هستند و اولین طبقه از افراد نزدیک به بن سلمان را تشکیل می دهند.

در طبقه ی دوم افرادی چون «عبد الرحمن الراشد» و «مساعد العیبان» و «احمد الخطیب» جای می گیرند. درحالی که طبقه ی سوم را افرادی مانند «ترکی الحمد» و «محمد آل الشیخ» تشکیل می دهند.

ترکی آل شیخ و سعود القحطانی در یکی از هواپیماهای اختصاصی سلطنتی

اما در این میان دو نفر دیگر هستند که از این سه نفر به بن سلمان بسیار نزدیک ترند. اولین نفر از زنان خاندان سعودی که نام وی تاکنون افشا نشده، اما گفته شده از طرف پدری، جدش «سعد بن عبدالرحمن» و از طرف مادری، جدش به «محمد بن عبدالعزیز» معروف به «ابو شرین» می رسد و ۵ سال از بن سلمان بزرگ تر است و به فعالیت های گسترده تجاری و بازرگانیش معروف است.

کسی تاکنون نمی داند، چرا بن سلمان شیفته ی اوست، اما به شکلی عجیب و شگفت آور به او اعتماد دارد و مسئولیت تمام سرمایه گذاری های شخصی اش در خارج عربستان و همچنین رسیدگی به تمام امور موسسات خیریه در داخل را به او سپرده و در عزل ها و نصب ها نظر او بر تمام نظرها و دیدگاه ها ارجحیت دارد.

از این حیث، بن سلمان به او حقوق و مزایای خاصی، صرف نظر از حقوق و مزایایی که به عنوان یکی از اعضای خاندان حاکم دریافت می کند، اختصاص داده و فرمان هایی به وزارت خارجه جهت تسهیل سفر و استفاده از هواپیماهای اختصاصی و همچنین وزارت دارایی و صندوق سرمایه گذاری دستوراتی جهت پاسخ به درخواست هایش داده است.

محمد بن سلمان به همراه مجری شبکه سی بی اس آمریکا، درحالی برادرش شاهزاده خالد و سعود القحطانی در سمت چپ ایستاده مشاهده می شوند

این زن برای ناشناس ماندن، یا حضور و فعالیتی در صفحات ارتباط جمعی به ویژه «اینستاگرام» ندارد و یا فعالیتش بسیار اندک و محدود است، مثلا آخرین فعالیت وی در توئیتر به یک سال قبل باز می گردد. اندک کسانی که با وی ارتباط دارند، هم نمی دانند که برای بن سلمان کار می کند، چون همواره گفته که فعالیت های تجاریش خصوصی و شخصی است.

نکته مهم این است که پدرش از وفاداران به شاهزاده «احمد بن عبدالعزیز» بوده، اما وی همواره سعی کرده، مانع بزرگنمایی این موضوع شود. برخی بر این باورند که او درصدد نفوذ درون بن سلمان جهت رسیدن به اموال غارت شده ای است که ولی عهد سعودی اجازه دسترسی هیچ کس به آنها را نمی دهد و هزینه کرد آنها علیه خود بن سلمان است که البته این گفته ها صرفا حدس و گمان است.

اما نفر دوم، «فهد بن فلاح آل حثلین» است که دایی بن سلمان است و گفته شده نیم نگاهی به منصب مسئول دفتر پادشاهی دارد و به موجب فرمانی که از بن سلمان دریافت کرده، تمام افسران گارد سلطنتی موظف به ادای سلام نظامی به وی هستند. او نیز دارای اختیارات مالی و اداری گسترده ای است و یکی از ده شخصیت اول مملکت است که اجازه دارد، هر سخنی درباره هر شخصیت مملکتی و سلطنتی بر زبان آورد.

فهد بن فلاح آل حثلین دایی صاحب نفوذ محمد بن سلمان

 فهد بن فلاح نیز در سفرهای داخلی و خارجی خود از هواپیماهای دفتر پادشاهی سعودی استفاده می کند و همواره تعدادی از گارد سلطنتی او را اسکورت و همراهی می کنند. او را نسخه ی دوم بن سلمان می دانند و همواره با هیأت رفاه و تامین اجتماعی عربستان درگیر است و بالطبع هر بار بن سلمان به دفاع از دایی وارد منازعات شده و اختلافات را به سود وی حل و فصل می کند.

افزون بر آن، بن سلمان کاخ بزرگی را برای اقامت به وی اختصاص و اجازه داده، به صلاحدید هرکس از دوستان و آشنایان را که علاقه دارد، در آن اسکان دهد. موضوعی که مورد سوء استفاده ی فهد بن فلاح قرار گرفت و بن سلمان را وادار کرد، این امتیاز را لغو کند.

از دیگر امتیازات داده شده به فهد بن فلاح مصونیت قضایی است، لذا هر شکایتی که از او صورت می گیرد، راه به جایی نمی برد و او با دست باز و خیالی آسوده دست به هر تخلفی می زند.

ادامه دارد ...

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به موسسه هویت و مهدویت مشگین شهر  است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

((طراح  : صفری ))